Do Naszych Przyjaciół w Polskiej Społeczności: Witamy... Znalazłeś Się we Właściwym Miejscu

Jedna na siedem osób mieszkających obecnie w Stanach Zjednoczonych urodziła się gdzie indziej. To nic nowego. Dlatego Amerykę często nazywa się “ziemią imigrantów”. Przez ponad 500 lat osoby urodzone poza granicami przyczyniły się do budowy i kształtowania Ameryki. Imigranci wniosli ogromny wkład w nasz kraj, czy to poprzez budowanie naszych kolei, czy też rozwijanie bomby, która zakończyła II wojnę światową. Osoby z różnych zakątków świata, które mieszkają w Ameryce, czy to jako mile widziani goście, czy jako osoby pragnące obywatelstwa amerykańskiego, mają takie same prawa, ochronę i przywileje jak te urodzone tutaj. Dotyczy to zwłaszcza osób, które doznały obrażeń w wyniku wypadku, takiego jak kolizja samochodowa lub poślizg i upadek. Jeśli doznałeś obrażeń z powodu czyjegoś zaniedbania i braku troski, to przyjacielu, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Oto, Co Musisz Wiedzieć o Prawie Dotyczącym Obrażeń Ciała w Stanach Zjednoczonych, New Jersey i Nowym Jorku Oraz Jak Się One na Ciebie Mają

FAKT 1: Prawo dotyczące obrażeń jest skomplikowane.

Osoby doznające obrażeń w Stanach Zjednoczonych zazwyczaj są chronione przez przepisy stanowe i federalne. Prawo stanowe dotyczy obrażeń, które mają miejsce w danym stanie, ale prawo federalne obejmuje wszystkie stany. Każdy stan, jak również Stany Zjednoczone, mają swoje własne przepisy bezpieczeństwa, które mają na celu ochronę ludzi, wymagając od firm zapewnienia bezpiecznych produktów i usług. Na przykład, wszystkie firmy budowlane muszą przestrzegać przepisów budowlanych regulowanych przez inspektorów budowlanych. Jeśli wszystko idzie dobrze, nikt nie odnosi obrażeń. Prawda? Ale my wiemy lepiej. Kontrahenci skracają sobie drogę. Kierowcy przekraczają prędkość i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, a właściciele sklepów mogą nie szkolić lub nie zatrudniać odpowiednich osób do zapewnienia bezpieczeństwa swojej własności. W rezultacie ktoś doznaje obrażeń. Oby to nie byłeś/aś ty, ale jeśli tak, trafiłeś/aś we właściwe miejsce i możemy ci pomóc.

Osoby doznające obrażeń z powodu nieostrożności innej osoby lub firmy mają prawo do otrzymania odszkodowania za wyrządzone szkody i straty. Jednak trzeba udowodnić swoje roszczenie.

Oto magiczna formuła. Wygląda prosto, ale jest wszystko inne niż prosta.

Prawo dotyczące obrażeń to specjalizacja. Z tego powodu zalecamy NIE zatrudnianie adwokata od spraw rozwodowych lub nieruchomości do reprezentowania cię w sprawie wypadku. Wierz mi… nie chciałbyś, abyśmy cię reprezentowali w sprawie rozwodowej lub sprzedaży nieruchomości.

Szukaj porady prawnej tylko u doświadczonego prawnika ds. Obrażeń ciała i nie u nikogo innego.

Zasługujesz na prawników, którzy rozumieją, że ofiary wypadków nie znają ani nie rozumieją zawiłości prawa dotyczącego obrażeń. Większość naszych klientów nigdy nie miała powodu ani chęci, aby dowiedzieć się czegoś o prawie dotyczącym obrażeń. Niestety, musieli się tego nauczyć “przez przypadek”.

Prawnika, którego wynajmujesz, powinien szanować cię i nauczyć ciebie oraz twoją rodzinę prawa, twoich opcji i jak wygrywać sprawy. Jesteśmy dumni, że jeden z partnerów firmy napisał książkę o prawie dotyczącym obrażeń ciała w New Jersey. Zadzwoń lub kliknij tutaj,aby otrzymać bezpłatny egzemplarz.

Inny partner w firmie zmienił prawo w stanie Nowy Jork, aby uniemożliwić prawnikom firm ubezpieczeniowych wykorzystywanie statusu prawowego lub nielegalnego imigranta przeciwko nim. Dzięki Marcowi C. Sapersteinowi, w Nowym Jorku nielegalni pracownicy mają prawo dochodzić odszkodowania za swoje obrażenia, tak jak wszyscy inni.

Ale oto klucz. Potrzebujesz dobrego prawnika ds. obrażeń. A ten prawnik musi być licencjonowany do praktyki prawa. W Stanach Zjednoczonych osoby, które chcą praktykować prawo, muszą mieć dyplom prawniczy z uczelni prawniczej uznanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Adwokackie (ABA). Po tym muszą zdać dwu- lub trzydniowe egzaminy, które są przeprowadzane przez poszczególne stany. W 2019 roku tylko 58% zdających zdało egzamin. W 2021 roku ogólnokrajowa zdawalność wyniosła 71%. Jeśli absolwent prawa praktykuje prawo bez zdanego egzaminu adwokackiego, ryzykuje ściganie karnie za nieuprawnione wykonywanie zawodu prawnika. Mogą nawet zostać skazani na więzienie za swoje przestępstwo. Osoby licencjonowane przez stan do wykonywania prawa nie są nazywane tylko prawnikami, ale także “Doradcami Prawnymi”. I to jest ważne, ponieważ będziesz potrzebować doświadczonego prawnika, który udzieli ci swojej dobrej rady i porady w tygodniach, miesiącach i latach, które nadejdą, abyś mógł udowodnić i wygrać swoją sprawę.

Posiadanie dyplomu prawniczego jest wymagane, ale to, na co naprawdę musisz zwracać uwagę, to doświadczenie, ekspertyza i udokumentowane udane rezultaty. Jest na to dobre uzasadnienie, ponieważ “wypadek”, kolizja lub poślizgnięcie i upadek to tylko początek twojej sprawy. Reszta twojej historii i roszczenia dotyczą tego, co wydarzyło się po tragicznym zdarzeniu. Możesz nie być w stanie uniknąć wypadku, ale mając dobrego, doświadczonego prawnika ds. obrażeń po swojej stronie, możesz uniknąć popełniania kosztownych błędów, które mogą i zniszczą twoją sprawę.

FAKT 2: To nie było “przypadkowe”.

Jeśli czytasz to, prawdopodobnie ty lub członek twojej rodziny doznał obrażeń z powodu czyjegoś zaniedbania. Jednak w tej części kraju nazywamy to “przypadkiem”. Jak miło. W innych częściach kraju, wypadki samochodowe określa się jako wypadki lub kolizje samochodowe. Tak jak nigdy nie powiedziałbyś, że byłeś zaangażowany w “błąd”, bądźmy jasni, nie doznałeś obrażeń “przypadkowo”. Żeby było jasne, nie doszło do przypadkowego nadepnięcia na twoją stopę, ani nie przeoczyłeś czarnego lodu przez przypadek. Doznałeś obrażeń z powodu zaniedbania, prosto i klarownie.

My, prawnicy, powinniśmy i podczas procesów odwołujemy się do wypadków samochodowych jako kolizji pojazdów mechanicznych. Aby udowodnić zaniedbanie, musimy udowodnić, że druga osoba postąpiła nierozsądnie, tworząc zagrożenie, które cię skrzywdziło. Ale w celu niniejszego opracowania będziemy używać terminów “wypadki”, “kolizje” i “upadki” wymiennie, aby prowadzić bardziej rozmowny język. Będziemy również wymiennie omawiać przypadki związane z samochodami i poślizgnięciami i upadkami, ponieważ wszystkie to sprawy zaniedbania i podlegają podobnym przepisom prawa dotyczącym obrażeń ciała.

FAKT 3: Ostrożnie z szybkimi ugodami.

Szybkie ugody zazwyczaj kończą się kiepskimi wynikami. Niektórzy prawnicy lubią duże sprawy dotyczące obrażeń przy niewielkim ubezpieczeniu, ponieważ mogą szybko zarobić, pisząc pismo żądania. Często nawet nie zająmują się sprawdzaniem poza pierwszą polisą ubezpieczeniową ani badaniem prawdziwej przyczyny kolizji. Na przykład, weźmy klienta, który stracił nogę w wypadku samochodowym spowodowanym przez nieostrożnego kierowcę, który ma tylko 100 000 dolarów ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Leniwy lub niedoświadczony prawnik napisałby szybkie pismo żądania i zadzwonił do likwidatora ubezpieczeniowego, aby załatwić sprawę, zamiast dokładnie zbadać, czy jest osoba trzecia z dużym ubezpieczeniem. Szybka ugoda kończy sprawę na zawsze. Ale gdyby dobry prawnik dokładnie zbadał sprawę, dowiedziałby się, że nieostrożny kierowca dostarczał jedzenie dla firmy, która miała dodatkowe ubezpieczenie na kwotę 1 000 000 dolarów obejmujące swoich kierowców w dodatku do niższego ubezpieczenia kierowcy. Dobrzy prawnicy osiągają dobre ugody. Słabi prawnicy zazwyczaj osiągają słabe ugody. Jeśli doznałeś poważnych obrażeń, nasza rada prawna dla ciebie to znaleźć odpowiedniego prawnika, zaufać mu i być cierpliwym. Firmy ubezpieczeniowe szybko się ugadują tylko wtedy, gdy czują okazję.

FAKT 4: Uważaj na tzw. “runners” i osoby pukające do twoich drzwi.

Nie będziesz zaskoczony dowiadując się, że w New Jersey i Nowym Jorku istnieje korupcja w systemie. Korupcja najczęściej występuje na etapie wprowadzania klientów do prawników. Osoby, które wprowadzają klientów do prawników w zamian za pieniądze, nazywane są “runners”, a to, co robią, jest nielegalne i sprzeczne z prawem. Co więcej, prawnik, który korzysta z takich osób, jest nieetyczny i również łamie prawo, a nawet popełnia przestępstwo. Naprawdę nie chcesz zatrudniać prawnika, który jest skorumpowany i poznał cię tylko dzięki przekrętom finansowym.

Dobrą wiadomością jest to, że proces rozstrzygania roszczeń z firmami ubezpieczeniowymi i przed sądami jest czysty i pozbawiony korupcji. Może to nie być prawdą w innych krajach, ale z bardzo nielicznymi wyjątkami nie ma korupcji w procesie rozstrzygania roszczeń. Jeśli ktoś mówi ci coś innego, to kłamie. Uciekaj i zatrudnij szanowanego prawnika, który wygra twoją sprawę na podstawie faktów, aby otrzymać należne ci pieniądze.

Grupy etniczne często borykają się z problemem “runners”. Te osoby mogą nawet być prawnikami w swoich ojczyznach, ale nie są uprawnione do praktyki zawodowej tutaj; lub mogą prowadzić mały sklepik, udzielając porad dotyczących ubezpieczeń i podatków, podpisywać dokumenty jako notariusze, wysyłać paczki do krajów rodzinnych klientów, a nawet sprzedawać karty telefoniczne. Choć w innych krajach tytuł “Notariusz” może być ważny, w Ameryce oznacza tylko to, że mogą poświadczyć twoją tożsamość. To wszystko. Nie daj się oszukać inaczej.

NJSA 2C:21-22.1. Osoba jest winna przestępstwa trzeciego stopnia, jeśli świadomie działa jako “runner” lub używa, werbuje, kieruje, zatrudnia lub zatrudnia inną osobę do działania jako “runner”.

Podobnie, jeśli ktoś puka do twoich drzwi z raportem policyjnym, prawdopodobnie robi to dla pieniędzy, co jest przestępstwem. Tylko prawnik posiadający licencję od Stanu New Jersey, który został Certyfikowanym Prawnikiem ds. Procesów Cywilnych przez Najwyższy Sąd New Jersey, może dzielić się honorarium prawnym z inną osobą, a ta druga osoba musi również być prawnikiem posiadającym licencję do wykonywania zawodu. Sugerujemy, abyś przeprowadził własne badania prawne i zatrudnił swojego własnego prawnika.

FAKT 5: Nigdy nie jest za wcześnie, aby zatrudnić prawnika. Firma ubezpieczeniowa już zatrudniła swojego.

Z nieznanych przyczyn niektórzy ludzie lubią zwlekać z zatrudnieniem prawnika ds. obrażeń ciała. Mogą nie chcieć wydawać się zbyt agresywni lub wydawać się, że zależy im tylko na pieniądzach. Ale tracąc cenny czas, tracą wiarygodność, tworząc lukę w leczeniu medycznym i pozwalając, aby kluczowe dowody zniknęły. W naszym doświadczeniu jako prawnicy nigdy nie widzieliśmy, aby ktoś ucierpiał przez natychmiastowe zatrudnienie odpowiedniego prawnika ds. obrażeń ciała. Proces zatrudnienia i data zatrudnienia prawnika podlegają poufności klienta i nie mogą być używane przeciwko tobie przez firmę ubezpieczeniową. W rzeczywistości, jeśli zbyt długo będziesz czekać, możesz całkowicie zniszczyć swoją sprawę. Na przykład, jeśli doznałeś obrażeń z powodu zaniedbania przez pracownika miasta, hrabstwa lub stanu pracującego dla jednego z jego departamentów lub biur, takich jak Komisja Edukacyjna, czy nawet ich policja lub operatorzy kolejowi, tak jak NY MTA lub New Jersey Transit, lub nawet śmieciarka miasta, możesz mieć tylko 90 dni na zgłoszenie roszczenia na podstawie “deliktu” poprzez wypełnienie konkretnego formularza i wysłanie specjalnego “Oświadczenia o Roszczeniu Deliktowym” na określony adres. Jeśli zrobisz to w 91. dniu, prawdopodobnie będziesz całkowicie poza zasięgiem.

Nasza rada prawna brzmi: zatrudnij doświadczonego prawnika ds. obrażeń ciała już teraz! Jeśli będziesz czekać zbyt długo, cenne dowody mogą zostać utracone lub zniszczone. Te dowody mogą pomóc udowodnić, w jaki sposób doszło do wypadku lub poślizgnięcia i upadku. Śledczy pracujący dla prawników często znajdują cenne nagrania wideo z kamer drzwiowych Ring lub kamer skrzyżowań. Nie polegaj na tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe zbierze dowody, które pomogą ci wygrać sprawę o odszkodowanie za obrażenia ciała. Zebrane przez nich dowody służą albo uzasadnieniu wypłat, które dokonują, albo dowodom obarczenia winą za wypadek kogoś innego, włącznie z tobą.

Istnieje również angielskie powiedzenie, które mówi: “Kto reprezentuje samego siebie w sądzie, ma głupca za klienta”. Likwidatorzy ubezpieczeniowi uwielbiają rozmawiać z osobami sceptycznymi wobec prawników i przekonywać je do podpisania umowy o rezygnacji z wartościowych spraw za grosze.

Nigdy nie powinieneś sam negocjować swojego roszczenia o odszkodowanie z likwidatorami firm ubezpieczeniowych, ponieważ oni starają się zapłacić ci pieniądze w zamian za podpisanie Oświadczenia, w którym obiecujesz, że nigdy nie wystąpisz przeciw nim w sądzie.

Firmy ubezpieczeniowe działają w celu wypłacania dywidend swoim akcjonariuszom, a nie w celu wypłacania odszkodowań osobom poszkodowanym jak ty. Porozmawiaj teraz z doświadczonym prawnikiem ds. obrażeń ciała. Ich porada i pierwsze konsultacje są zawsze bezpłatne.

FAKT 6: Ból nie zna barier językowych.

Obrażenia zazwyczaj powodują ból. Każdy rozumie ból. Nikt nigdy nie modli się o ból. Fakt, że nie mówisz, nie czytasz ani nie rozumiesz angielskiego, nie wpływa na to, jak odczuwasz ból ani na opiekę medyczną, której będziesz potrzebować. Zasługujesz na lekarzy i pielęgniarki, którzy rozumieją twój ból i obrażenia oraz traktują poważnie twoje leczenie i zdrowienie. Zasługujesz na lekarzy, którzy dokładają wszelkich starań, aby poznać twoją historię medyczną i szanują to, że doznałeś poważnych obrażeń i potrzebujesz opieki. Dobrzy lekarze robią to za pomocą tłumaczy i badań medycznych, takich jak rezonans magnetyczny (MRI) i badania nerwów.

FAKT 7: Mówienie w obcym języku nie jest niepełnosprawnością.

Ile języków jest na świecie? Zbyt często nieczuli ludzie patrzą z góry na innych, którzy nie mówią po angielsku. Niektórzy bardzo inteligentni ludzie mogą mieć trudności z innymi językami i borykają się z komunikacją po angielsku. To samo dotyczy umiejętności czytania i pisania nut. Wielu członków zespołu The Beatles i innych muzyków, takich jak Prince, Paul McCartney, Stevie Wonder, a nawet Elvis Presley, nie umiało czytać nut. Czy to sprawiało, że ich muzyka była gorsza? Zdecydowanie nie. Czy niezdolność do pełnej komunikacji po angielsku sprawia, że twój ból jest mniejszy? Wątpię. Czy to zmniejsza wartość twojego bólu? Odpowiedź brzmi i powinna brzmieć NIE. Zasługujesz na odpowiednią kwotę pieniędzy za swoje obrażenia, bez względu na język, w którym mówisz. Wysokość odszkodowania nie powinna zależeć od twojej biegłości w języku angielskim. Sprawa o odszkodowanie za obrażenia ciała to nie egzamin z gramatyki angielskiej. W rzeczywistości, twoja niezdolność do mówienia po angielsku może sprawić, że twój roszczenie będzie warte jeszcze więcej pieniędzy. Pozwól, że wyjaśnię to bardziej szczegółowo.

Jako prawnicy często spotykamy się z klientami urodzonymi za granicą, którzy pracują jako kelnerzy, kucharze, kierowcy Ubera lub Lyfta, mechanicy lub urzędnicy. Często dowiadujemy się, że w ich kraju kelner mógł być sędzią, kucharz mógł być właścicielem hotelu, kierowca taksówki mógł pracować dla rządu, mechanik mógł być inżynierem, a urzędnik mógł być szanowanym księgowym lub bankierem. Jubilerzy często byli dentystami w swoim kraju rodzinnym. To, że musieli zaczynać od nowa w USA, nie oznacza, że są mniej inteligentni. Twój prawnik musi to zrozumieć, a co ważniejsze, zrozumieć twoją osobistą podróż i historię, ponieważ to twoja własna historia sprawia, że twój przypadek dotyczący obrażeń ciała jest dla ciebie osobiście ważny. Nigdy nie pozwól prawnikowi na brak szacunku lub lekceważenie cię, ponieważ masz trudności z językiem angielskim.

FAKT 8: Twój kręgosłup urodzony za granicą może być wart więcej niż kręgosłup amerykańskiego bankiera.

Co gorsza, niektórzy leniwi prawnicy wydają się sądzić, że jeśli jesteś urodzony za granicą, nie jesteś wykształcony w USA lub pracujesz jako robotnik, to twoje obrażenia są mniej warte. Są w błędzie, i powinieneś znaleźć nowego prawnika. Twoje obrażenia kręgosłupa lub pleców powinny być warte więcej pieniędzy, ponieważ twój kręgosłup, plecy i kolana służą do podtrzymywania ciebie i twojej rodziny. Te części ciała są narzędziami twojego zawodu. Dlatego też, naszym zdaniem, twój kręgosłup, plecy lub kolana urodzone za granicą powinny być dla ciebie warte więcej pieniędzy niż te same obrażenia kręgosłupa, pleców lub kolan u prawnika lub bankiera.

FAKT 9: Zasługujesz na prawników, którzy cię wspierają!

Często słyszymy, jak ludzie mówią, że muszą zatrudnić prawnika, aby ich “bronił” w sprawie odszkodowawczej. Natychmiast ich poprawiamy. Tylko osoby, które zrobiły coś złego, potrzebują “obrony”.

My, jako twoi prawnicy, zostaliśmy zatrudnieni, aby sprawiedliwości stało się zadość i aby odpowiedzialne za twoje obrażenia firmy lub osoby poniosły konsekwencje za swoje lekkomyślne działania. To właśnie oni potrzebują obrony. Prawnicy, którzy ich bronią, zwykle są prawnikami ubezpieczeniowymi, którzy są wynagradzani za ochronę takich firm ubezpieczeniowych jak Allstate, Geico, New Jersey Manufacturers, USAA Insurance State Farm, Hanover, Travelers, Liberty, Progressive, Plymouth Rock, Chubb, Esurance, Farmers, NJ Cure, Warsaw i innych. Zasługujesz na prawników, którzy mają historię wygranych spraw przeciwko niektórym z największych i najpotężniejszych amerykańskich firm ubezpieczeniowych. Zasługujesz na prawników, którzy staną przed tobą, aby chronić twoje prawa, obok ciebie, aby wygrać twoją sprawę w sądzie, i za tobą, aby cię wspierać i chronić przed agresywnymi prawnikami ubezpieczeniowymi.

FAKT 10: Twój status imigracyjny nie wpływa na twoje prawo do wniesienia pozwu.

Osoby urodzone za granicą mają takie same prawa i dostęp do amerykańskich sądów jak obywatele USA. Nie ma żadnych praw, które pozwalałyby firmie, kierowcy lub właścicielowi nieruchomości być nieodpowiedzialnymi, niedbałymi lub nieostrożnymi wobec obywateli innych państw, niezależnie od tego, czy przebywają tu legalnie, czy nielegalnie. Osoby niebędące obywatelami, które doznały obrażeń w wyniku niebezpiecznych warunków lub niedbałych kierowców, mają takie same prawo do otrzymania takiej samej kwoty odszkodowania, jak osoby posiadające Kartę Zieloną lub obywatelstwo amerykańskie. Jeśli twój prawnik wie, co robi, twój status imigracyjny nigdy nie powinien stanowić problemu.

Osoby urodzone za granicą często obawiają się, że jeśli wnoszą pozew, mogą zostać zatrzymane przez amerykańską Służbę Imigracji i Celną (ICE) i deportowane. Jednak przez wszystkie nasze lata doświadczenia w reprezentowaniu osób urodzonych za granicą, to się nie zdarzyło w New Jersey. Osoby, w tym osoby niebędące obywatelami, są chronione przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych Ameryki, która mówi:

“Ani żadne Państwo nie może pozbawić żadnej osoby życia, wolności lub mienia bez należytego postępowania sądowego; ani nie może odmówić żadnej osobie przebywającej na jego terytorium równego traktowania na mocy prawa”.

FAKT 11: Nie wszyscy prawnicy są tacy sami.

Już w 1980 roku niewiele kancelarii prawnych w New Jersey miało więcej niż sześciu prawników. Wielu z tych prawników było “adwokatami ogólnymi”, którzy zajmowali się wszystkim trochę. Niewielu prawników reklamowało się, a żaden nie mógł reklamować swojej specjalizacji lub wiedzy fachowej. Wszystko to zmieniło się w 1977 roku, gdy prawnikom ponownie pozwolono na reklamę. Od tego czasu reklama usług prawnych rozkwitła – szacuje się, że między 2017 a 2021 rokiem całkowita kwota wydana przez prawników na reklamę przekroczyła 6,8 miliarda dolarów.

Jednak nie wszyscy prawnicy są tacy sami, i nie wszystkie kancelarie są takie same. To, że widzisz nazwisko na billboardzie lub wykwintną telewizyjną reklamę prawnika, nie gwarantuje niczego. W rzeczywistości niektórzy prawnicy reklamują się tylko po to, aby zarejestrować sprawy do przekazania innym kancelariom prawnym w zamian za prowizję. Niektóre nazwiska na billboardach nie chodzą na rozprawy sądowe ani nigdy nie prowadzą spraw sądowych i prawdopodobnie potrzebują nawigacji, aby trafić do sądu.

Jeśli zostaniesz zaprowadzony do prawnika “na górze apteki”, uciekaj. Nie korzystaj również z prawnika poleconego przez “lekarza”, ponieważ ten prawnik będzie czuł się zobowiązany do ochrony lekarza tak samo, jak czuje się zobowiązany do ochrony ciebie. Zrób swoje własne badania i nie obawiaj się zatrudnić prawnika, który niekoniecznie mówi w twoim języku.

Jak Zatrudnić Odpowiedniego Adwokata ds. Obrażeń Ciała w Twojej Sprawie

Nie wszyscy adwokaci posiadają niezbędną wiedzę lub doświadczenie, aby zajmować się roszczeniami związanymi z obrażeniami ciała. Przez wiele lat New Jersey nie pozwalało adwokatom reklamować się jako “specjaliści”. Jednak teraz mogą promować siebie jako ekspertów w dziedzinie prawa, jeśli posiadają taką specjalistyczną wiedzę.

Istnieje jednak istotne wyjątki od tej zasady, które sięgają 1980 roku, kiedy Sąd Najwyższy New Jersey zaczął praktykę certyfikowania adwokatów procesowych. Powód, dla którego musisz o tym wiedzieć, wynika z faktu, że chcesz zatrudnić adwokata, który jest certyfikowany lub ma takie same doświadczenie procesowe jak Certyfikowany Adwokat Procesowy Cywilny.

Zaskakująco, w New Jersey mniej niż 2 procent wszystkich licencjonowanych adwokatów posiada certyfikat Certyfikowanego Adwokata Procesowego Cywilnego. Nie wszystkie stany certyfikują adwokatów jako adwokatów procesowych cywilnych. Na przykład w Nowym Jorku adwokaci nie są certyfikowani. Musisz wiedzieć, czy Twój adwokat jest certyfikowany, ponieważ regulujący odszkodowania przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej z pewnością wiedzą, kim są certyfikowani adwokaci. Zatrudnienie najlepszego adwokata dla Twojej sprawy nie powinno wiązać się z wyższymi kosztami. Procent prowizji od wynagrodzenia zawsze pozostaje taki sam. Jeśli nie znasz doświadczenia procesowego swojego adwokata z pierwszej ręki, zatrudniaj tylko Certyfikowanych Adwokatów Procesowych Cywilnych lub adwokatów pracujących w kancelarii, gdzie mentorują ich Certyfikowani Adwokaci Procesowi Cywilni.

W Nowym Jersey, aby stać się Certyfikowanym Adwokatem Procesowym Cywilnym, musi on lub ona prowadzić praktykę prawniczą przez co najmniej pięć lat, być adwokatem procesowym w dziesięciu lub więcej sprawach sądowych i mieć ponad trzydzieści dni doświadczenia procesowego przed sądem. 

Wszyscy sędziowie, którzy przewodzili tym procesom, a także inni adwokaci, zostaną poproszeni o ocenę kandydata. Kandydujący adwokat musi mieć nieskazitelną reputację, przejść nową kontrolę przeszłości i nie mieć naruszeń etycznych. Kandydujący adwokat musi również podać imiona osób do zarekomendowania oraz udowodnić, że w okresie trzech lat poprzedzających aplikację ukończył co najmniej trzydzieści godzin programów dalszego kształcenia prawniczego.

Po zatwierdzeniu aplikacji kandydat musi udać się do Trenton, aby przystąpić do całodniowego egzaminu pisemnego, część z nich wymaga analizy scenariuszy z sali sądowej. Dopiero po zdaniu egzaminu adwokat może dumnie określić siebie jako Certyfikowanego Adwokata Procesowego Cywilnego. Istnieje wielu adwokatów posiadających kwalifikacje do prowadzenia spraw, którzy nigdy nie uzyskali certyfikatu lub nigdy nie zdawali egzaminu, ale konsument nie ma możliwości tego wiedzieć, oprócz przyjęcia słów adwokata, że jest on lub ona kwalifikowany do prowadzenia sprawy. Adwokat, który zajmował się Twoim rozwodem lub zamknięciem nieruchomości, może nie być odpowiednim adwokatem dla Twojej sprawy. Większość kwalifikowanych adwokatów ds. obrażeń ciała pracuje w grupach jako kancelarie prawne, które poświęcają swoje całkowite zasoby na reprezentowanie poszkodowanych osób.

Adwokaci ds. obrażeń ciała, którzy są certyfikowani, rozumieją zawiłości prawa cywilnego, powszechnie znanego jako “prawo deliktów”. Mają doświadczenie z ekspertami w dziedzinie i zdobyli szacunek ze strony rzeczoznawców ubezpieczeniowych i ich prawników obrony. Chociaż 95 procent wszystkich spraw rozstrzyga się w trakcie lub przed procesem sądowym, wciąż musisz zatrudnić adwokata, który zdobył swoją reputację na sali sądowej. Firmy ubezpieczeniowe wiedzą, którzy adwokaci są certyfikowani i którzy adwokaci pójdą na całość i poprowadzą sprawę do procesu. Wiedzą także, którzy adwokaci zawsze wybiorą najłatwiejszą drogę i rozstrzygną sprawę minimalnym wysiłkiem i kosztem. Jeśli firma ubezpieczeniowa uważa, że Twój adwokat stanowi dla niej zagrożenie w sądzie, bardziej niż prawdopodobne jest, że spróbują zawrzeć ugode, która będzie dla Ciebie bardziej korzystna.

Oto kilka pytań, które powinieneś/z powinnaś zadać swojemu prawnikowi:

Jakie procentowo przypadki w Twojej praktyce dotyczą reprezentowania poszkodowanych osób?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci ocenić kwalifikacje i zaangażowanie prawnika w interesy osób poszkodowanych. Jeśli ponad połowa praktyki adwokata jest poświęcona reprezentowaniu powodów, to prawdopodobnie ma on wystarczającą wiedzę, aby Cię reprezentować. Istnieją jednak inne czynniki, o których warto pamiętać, jak dalsza dyskusja poniżej. Adwokaci, którzy głównie pracują na zasadzie wynagrodzenia za wygraną sprawę, mają motywację do szybkiego prowadzenia spraw, aby otrzymać zapłatę. Nie chciałbyś, żeby Twoje akta leżały odłogiem, gdy Twój adwokat jest zajęty prowadzeniem innego zamykania transakcji nieruchomości lub rozwodu.

Czy Ty lub którzyś członkowie Twojej firmy są certyfikowanymi adwokatami ds. spraw cywilnych przez Sąd Najwyższy New Jersey?

Jak wspomniano wcześniej, nawet jeśli potencjalny adwokat odpowiedzi, że jest certyfikowany, nadal powinieneś/z powinnaś zapytać, czy zajmował się sprawami dotyczącymi osobistych obrażeń powodów w ramach tego procesu certyfikacji. Nie wszystkie procesy cywilne dotyczą spraw odszkodowawczych. Adwokat mógł uzyskać certyfikację procesową prowadząc spory biznesowe.

Opowiedz mi o kilku ostatnich sprawach, które Ty lub członkowie Twojej firmy prowadziliście przed sądem.

Jeśli chcesz uzyskać dobre ugody pozasądowe, to firma ubezpieczeniowa musi wiedzieć, że myślisz poważnie i zatrudniłeś/zatrudniłaś adwokatów, którzy stanowią dla nich zagrożenie. Nie bój się pytać o wcześniejsze procesy i wyniki kancelarii prawnej. Firma ubezpieczeniowa z pewnością zna te informacje, więc dlaczego Ty miałbyś/miałabyś ich nie znać, zanim zatrudnisz kancelarię prawną?

Czy kiedykolwiek zajmowałeś/zajmowaliście się podobną sprawą jak moja?

To jest uczciwe pytanie. Chociaż większość praktyki adwokata ds. obrażeń ciała będzie skupiała się na wypadkach samochodowych, nie wszyscy adwokaci ds. obrażeń mają doświadczenie w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za wypadki przy pracy, obrażenia spowodowane przez niebezpieczne maszyny i produkty lub sprawy związane z błędami medycznymi. Niektórzy adwokaci doskonale znają się na wypadkach motocyklowych, autobusach i pociągach, podczas gdy inni nigdy nie mieli okazji pracować nad takimi sprawami. Dlatego zasługujesz na zatrudnienie doświadczonego adwokata z doświadczoną kancelarią prawną o udokumentowanym rekordzie sukcesów.

Kto, oprócz Ciebie, będzie pracować nad moim aktem?

Chcesz, aby Twój adwokat miał odpowiednie wsparcie zapasowe w przypadku choroby lub długotrwałego zaangażowania w proces sądowy, aby rozstrzygnięcie Twojej sprawy nie było nieuzasadnionie opóźnione. Na przykład większe kancelarie prawne mogą mieć różne zespoły prawne odpowiedzialne za sprawy każdego klienta. Z przyczyn strategicznych mogą zdecydować, który wykwalifikowany członek zespołu prawnego będzie odpowiadał za określone aspekty sprawy klienta. Cały zespół ad wokatów może regularnie spotykać się, aby omawiać różne aspekty sprawy klienta. Zamiast opóźniać sprawę, mogą zorganizować adwokata do obsługi zdarzenia, takiego jak arbitraż lub zeznania, aby sprawa klienta zbliżyła się do ugody lub procesu sądowego.

W naszej kancelarii rutynowo prowadzamy spotkania z udziałem ponad dwudziestu adwokatów jednocześnie na ZOOM, aby przejrzeć sprawę i opracować zwycięską strategię. Wszyscy klienci zasługują na taki rodzaj uwagi. Pomyśl, czy chciałbyś/chciałabyś, żeby tylko Twój lekarz sam operował w sali operacyjnej, czy może raczej mieć drużynę czterech innych lekarzy w tej samej chwili? Znamy odpowiedź na to pytanie. Dlaczego więc nie zatrudnić doświadczonej i wykwalifikowanej drużyny adwokatów za tę samą cenę? Ty również znasz odpowiedź na to pytanie.

Czy Twój adwokat uczestniczy w dalszym kształceniu prawniczym organizowanym przez New Jersey Association for Justice?

W New Jersey wszyscy prawnicy muszą uczestniczyć w dwudziestoczterogodzinnych szkoleniach prawniczych co dwa lata. New Jersey Association for Justice organizuje dalsze szkolenia prawnicze dla ponad 2000 adwokatów ds. obrażeń ciała. Chociaż prawnicy ogólnie muszą być na bieżąco we wszystkich dziedzinach prawa, prawnicy ds. obrażeń ciała poświęcają prawie wszystkie swoje godziny na bieżąco w dziedzinie ciągle zmieniającego się prawa dotyczącego obrażeń ciała. Zasługujesz na zatrudnienie adwokatów, którzy prowadzą te zajęcia.

Czy Twoja firma ma środki finansowe na pokrycie wszystkich kosztów w mojej sprawie i jakie będą te koszty?

Proces prowadzenia sprawy odszkodowawczej jest kosztowny. Wiele pieniędzy jest wydawanych za kulisami na ekspertów, o których nawet nie wiesz. Na przykład żadna sprawa nie może iść dalej bez ekspertyzy od wykwalifikowanego lekarza. W tych raportach lekarz jako ekspert w dziedzinie medycyny musi wyrazić swoją opinię na temat przyczyny obrażenia, przyszłej opieki medycznej i trwałości. Zwykle lekarze medycyny pobierają od 750 do 1500 dolarów za napisanie raportu medycznego, nawet w rutynowym przypadku. Samo dostarczenie rekordów medycznych, które również kosztują pieniądze, nie wystarczy do rozstrzygnięcia sprawy o odszkodowanie za obrażenia ciała. Adwokaci firmy ubezpieczeniowej mają prawo do wcześniejszego powiadomienia o opiniach ekspertów. Bez tych raportów sędzia odrzuci sprawę, a Ty nigdy nie staniesz przed sądem ani nie otrzymasz odszkodowania, na które zasługujesz.

Po wszczęciu procesu konieczne będą dodatkowe wydatki na opłaty sądowe, koszty zeznań i koszty procesu. Musisz wiedzieć, że Twój adwokat zaoferuje pokrycie wszystkich tych kosztów i że kwestie płynności finansowej nie opóźnią Twojej sprawy. Pamiętaj, że wszelkie koszty związane z procesem wnoszone przez adwokata zostaną potrącone od brutto kwoty ugody przed obliczeniem procentu adwokata.

W sprawach dotyczących katastrofalnych obrażeń konieczne jest zatrudnienie kilku innych ekspertów. Inni eksperci mogą obejmować ekspertów od rekonstrukcji wypadków, planistów opieki zdrowotnej, psychologów, ekspertów ds. rehabilitacji zawodowej, inżynierów ds. bezpieczeństwa i ekonomistów. Gdy są wynajęci wcześnie, ci eksperci nie-medyczni działają także jako doradcy dla prawników, doradzając im, jakie dokumenty uzyskać i na co zwrócić uwagę, aby wygrać Twoją sprawę. Często przeprowadzają własne śledztwo i przeprowadzają własne badania. Później prawnicy firmy ubezpieczeniowej często przepytują ekspertów w zeznaniach ustnych. Ekspert świadek dostaje wynagrodzenie od Twojego adwokata za przygotowanie się do tego spotkania. Eksperci świadkowi mogą być bardzo kosztowni, ale są niezbędni do udowodnienia określonych części Twojej sprawy. Dlatego musisz wiedzieć, że Twój adwokat będzie starannie wybierać Twoich ekspertów świadków i będzie mieć możliwość terminowego płacenia ich rachunków.

Jaki jest Twój kontakt z firmą ubezpieczeniową oskarżonego?

Aktywni prawnicy ds. obrażeń wiedzą, które firmy ubezpieczeniowe zawierają ugody lub przekształcają sprawy w proces. Firmy ubezpieczeniowe rozważają wiele czynników przed podjęciem decyzji o odmowie wypłaty odszkodowania. Doświadczony prawnik ds. obrażeń ciała zazwyczaj stosuje różne strategie rozstrzygania spraw dla każdej firmy ubezpieczeniowej, z którą się zetknie. Jeśli Twoim pozwany w New Jersey jest ubezpieczony w Allstate, State Farm, Geico, Liberty Mutual, New Jersey Manufacturers (NJM) lub Progressive Insurance, lepiej upewnij się, że Twój adwokat zna się na sali sądowej.

Czy zostałeś/nie zostałeś uhonorowany za swoje osiągnięcia jako prawnik?

Adwokaci w swojej społeczności uznają osiągniętych prawników ds. obrażeń ciała za ich sukcesy. Martindale-Hubbell to niezależna agencja oceny adwokatów. Najwyższą oceną, jaką mogą przyznać adwokatowi lub kancelarii prawnej, jest ocena “AV”. Inna grupa, która ocenia adwokatów, to Law and Politics Magazine. Co roku w całej Ameryce i w New Jersey ankietują adwokatów, aby określić 5 procent najlepszych praktyków w każdej dziedzinie prawa. Uznają tych adwokatów za “SuperLawyers”. Wielu bardzo udanych prawników pełni funkcje oficerów lub członków zarządu stowarzyszenia adwokatów danego stanu, stowarzyszenia prawników procesowych, takiego jak New Jersey Association for Justice (dawniej Association of Trial Lawyers of America-NJ), lub lokalnej izby adwokackiej w hrabstwie. Jeśli Twój adwokat pełni funkcję oficera lub zasiada w zarządzie takiego stowarzyszenia, prawdopodobnie zdobył szacunek innych adwokatów w dziedzinie prawa, w której pracuje. Najlepszą radą, jaką możemy dać, jest zgodność z tym, co mówi Sąd Najwyższy New Jersey:

Zanim dokonasz wyboru adwokata, powinieneś/z powinnaś dać temu sprawie staranną uwagę. Wybór adwokata to ważna decyzja.

 

FAKT 12: Nie powinieneś płacić żadnych opłat adwokatowi, dopóki nie wygrasz sprawy.

W Ameryce większość prawników ds. odszkodowań otrzymuje wynagrodzenie w formie procentu od odszkodowania na końcu sprawy. Im wyższe odszkodowanie, tym więcej pieniędzy otrzymuje prawnik. Jeśli sprawa zostanie przegrana, prawnik nie otrzymuje wynagrodzenia. Nazywa się to umową o wynagrodzeniu od wyniku. Płatność zależy od rezultatu.

Kiedy prawnik jest zatrudniony na zasadzie wynagrodzenia od wyniku, żadne pieniądze nie są płatne z góry prawnikowi. Prawnikiem ponosi wszystkie koszty i na końcu sprawy otrzymuje zwrot tych płatności wraz z ustalonym procentem. Ludzie zawsze mają prawo zatrudnić prawnika na godziny, ale taka umowa może być dość kosztowna i może wymagać zaliczki dla prawnika, której prawnik zatrzymuje niezależnie od wyniku sprawy. Z tego powodu 99,9% ludzi zatrudnia prawnika na zasadzie wynagrodzenia od wyniku. Ryzyko spoczywa na prawniku, a nie na kliencie.

To ma sens, ale jaka będzie twoja decyzja? Ponieważ twój prawnik będzie pracował na podstawie procentu, możesz i powinieneś zatrudnić najlepszego prawnika do swojej sprawy. Jeśli musiałbyś wybrać między dwoma agentami nieruchomości, którzy pobierają ten sam procent od sprzedaży, ale jeden z nich ostatecznie kosztowałby cię więcej pieniędzy, którego z nich zatrudniłbyś? Oczywistą odpowiedzią jest ten, który kosztowałby cię więcej, ponieważ uzyskał dla ciebie najlepszą cenę i włożył więcej pieniędzy do twojej kieszeni.

I swoją drogą, jeśli poprosisz prawnika o obniżenie procentu dla pozyskania twojej sprawy i się zgodzi, powinieneś spakować się i wrócić do domu. Jeśli prawnik nie potrafi uzasadnić procentu, który pobiera jako honorarium, nie możesz liczyć na to, że będzie bronił twoich interesów w uzyskaniu pełnej kwoty odszkodowania, na którą zasługujesz od firmy ubezpieczeniowej. Słabi prawnicy osiągają słabe wyniki.

FAKT 13: Powinieneś martwić się o otrzymanie właściwego leczenia medycznego, a nie o opłacanie rachunków medycznych.

Kiedy osoba jest ranna i przewieziona karetką do szpitala, rzadko pytają, ile kosztuje ta podróż i kto za to płaci. Mogą to być dobre pytania, ale potrzeba opieki medycznej jest ważniejsza niż ich odpowiedź. To samo powinno mieć zastosowanie w przypadku uzyskiwania odpowiedniej opieki medycznej, której zasługujesz i potrzebujesz. Prawda jest taka, że po wypadku samochodowym rachunki medyczne często są pokrywane przez twoje własne ubezpieczenie samochodowe członka rodziny, ubezpieczenie samochodu, w którym się znajdowałeś, a w niektórych stanach samochód, który spowodował wypadek. Jeśli ubezpieczenie samochodowe nie płaci, podpis doświadczonego adwokata gwarantujący płatność z odszkodowania powinien zapewnić ci odpowiednie leczenie medyczne, którego zasługujesz. Oby wtedy twój doświadczony prawnik ds. odszkodowań zdążył dowiedzieć się, ile jest dostępnych środków ubezpieczeniowych i postarał się, aby na koniec sprawy było wystarczająco pieniędzy zarówno na pokrycie twoich rachunków medycznych, jak i na wypłatę odszkodowania za cierpienie i ból.

FAKT 14: Nie powinieneś płacić opłaty prawnej od otrzymanych pieniędzy za szkody materialne.

W ogólnym przypadku adwokaci ds. odszkodowań powinni otrzymywać swoją prowizję od części odszkodowania za szkody cielesne, a nie od pieniędzy za szkody materialne, które mogą być potrzebne na zakup nowego samochodu lub naprawę uszkodzonego pojazdu. Część odszkodowania za szkody cielesne obejmuje twoje straty ekonomiczne, rachunki medyczne oraz ból i cierpienie z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ponadto, w New Jersey i w stanie Nowy Jork osoby poszkodowane w wypadkach samochodowych mają korzyści z tytułu Ubezpieczenia na Wypadek Osobisty (Personal Injury Benefits – PIP), które pokrywają część lub całość rachunków medycznych. Pieniądze otrzymane z tytułu świadczeń PIP nie podlegają opłacie prawniczej. Te świadczenia są dostępne dla ciebie niezależnie od winy.

FAKT 15: Jest w pełni etyczne, gdy twój prawnik skieruje cię do wykwalifikowanego lekarza prowadzącego.

Osoby zgłaszające roszczenia z tytułu szkód osobowych powinny oczekiwać skierowania do wykwalifikowanego lekarza w celu leczenia. Istnieje wiele powodów, dla których adwokaci ds. odszkodowań dokonują takich skierowań. Głównym celem jest nawiązanie relacji lekarz/pacjent z wykwalifikowanym lekarzem prowadzącym, który będzie również dostępny jako wymagany biegły świadek. Lekarz napisze raport, w którym omówi diagnozę pacjenta, leczenie medyczne oraz swoje opinie dotyczące przyczyny obrażeń, prognozy dotyczącej przyszłego leczenia i prawdopodobieństwa trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ci lekarze są zaznajomieni z terminami sądowymi, poprawnymi terminami medycznymi i prawnymi, które są wymagane przez prawo do udowodnienia sprawy, oraz pewnymi zasadami sądowymi, które dotyczą wyłącznie biegłych świadków.

Innym powodem, dla którego powinieneś rozważyć leczenie z poleceniem twojego adwokata, jest to, że niektórzy lekarze niechętnie uczestniczą w systemie prawno-sądowym, nie są dostępni i niechętni do współpracy. Niektórzy nawet wyrządzają szkody, wystawiając niewłaściwe rachunki ubezpieczeniowe, ignorując wezwania do sądu i nie stawiając się na przesłuchaniach sądowych. Prawo uznaje znaczenie relacji eksperta/prawnika i relacji prawnik/klienta, chroniąc klienta przed ujawnianiem prywatnych rozmów z adwokatem jako źródła skierowania. Jeśli zostaniesz zapytany o to, kto skierował cię do konkretnego lekarza, możesz odpowiedzieć: „Omówiłem to w zaufaniu z moim adwokatem”, a sędzia ochroni tę rozmowę.

FAKT 16: Nawet jeśli pracujesz na czarno, możesz ubiegać się o odszkodowanie za utracone dochody.

W Ameryce osoba może zarabiać do 12 550 dolarów rocznie bez konieczności prawnego obowiązku zgłaszania swoich dochodów lub składania zeznania podatkowego w Internal Revenue Service (IRS). Jeśli jesteś samozatrudniony, pracujesz jako osoba wykonująca dorywczo różne zadania lub jesteś niezależnym kontrahentem, możesz zgłosić pełne dochody z pracy na czarno i odliczyć swoje wydatki, a mimo to nie płacić żadnych federalnych podatków. Inną alternatywą jest zrzeczenie się odszkodowania za utratę dochodów i zgłoszenie roszczenia jedynie z tytułu cierpienia i bólu wynikających z obrażeń.

FAKT 17: Zasługujesz na prawników, którzy zasłużyli na swoje pozytywne opinie, porozumienia i wyroki.

Nie daj się zwieść prawnikom z setkami opinii. Niektóre z nich mogły zostać opłacone lub dotyczyć spraw, które przekierowano do innych prawników. Upewnij się, że opinie są poparte rzeczywistymi treściami. Należy także zrozumieć, że wiele dużych porozumień podlega umowom poufności, więc nazwiska i kwoty nie mogą być ujawnione. Jesteśmy dumni z naszych referencji i wyników i musimy promować nasze usługi, aby konkurować z prawnikami, którzy nie są szczerymi profesjonalistami.

FAKT 18: Nigdy nie zatrudniaj prawników spoza stanu do swojej sprawy.

Ostatnio stało się popularne, że prawnicy z Florydy i innych stanów spoza New Jersey i Nowego Jorku reklamują się w celu pozyskania klientów. Osoby poszkodowane spoza stanu często zatrudniają prawników w swoim miejscu zamieszkania ze względów wygody. Ponieważ wielu z tych prawników nie ma licencji do praktyki prawa w NY ani NJ, często starają się załatwić sprawę polubownie. Firmy ubezpieczeniowe to wiedzą i rozumieją, że mogą zaoszczędzić pieniądze, negocjując z tym prawnikiem, ponieważ nie chce on przekazać sprawy i opłat prawniczych prawnikowi z danego stanu. Niestety, to opóźnienie często sprawia, że prawnicy spoza stanu, nieznający przepisów New Jersey i Nowego Jorku, popełniają kosztowne błędy, przekraczają terminy i zatrudniają biegłych, którzy nie rozumieją systemów prawnych Nowego Jorku i New Jersey. Zasługujesz na odpowiedniego prawnika w odpowiednim stanie, który zna sędziów w hrabstwie i rozumie mentalność lokalnych przysięgłych, aby wygrać swoją sprawę.

FAKT 19: Zasługujesz na prawników, którzy rozumieją twoje obrażenia i leczenie medyczne.

Dobry prawnik ds. odszkodowań musi mieć nieco wiedzy medycznej i rozumieć medycynę urazową. Dobrzy prawnicy ds. odszkodowań znają i rozumieją nie tylko anatomię człowieka, ale także to, co dzieje się, gdy każda kość, chrząstka, więzadło i ścięgno zostaje uszkodzone i kontuzjowane. Muszą zrozumieć, że obrażenia tkanek miękkich mogą być o wiele poważniejsze niż złamane kości i inne urazy ortopedyczne. W końcu czy serce, płuca i mózg człowieka nie są “tkanką miękką”?

Dobry prawnik ds. odszkodowań rozumie “układ elektryczny” ciała, czyli to, co lekarze nazywają układem nerwowym, obejmującym mózg, kręgosłup i wszystkie nerwy. To ścieżka, którą twój organizm wykorzystuje do rozpoznawania bólu przez mózg. Wykwalifikowany prawnik ds. odszkodowań musi znać wszystkie narzędzia diagnostyczne i obrazowe, metody leczenia, terapie i operacje, a nawet koszt przyszłej opieki medycznej. Twój prawnik ds. odszkodowań musi umieć czytać i rozumieć karty i dokumentacje medyczne napisane przez innych lekarzy i pielęgniarki. Dobrzy prawnicy ds. odszkodowań przyswajają tę wiedzę i upraszczają ją, aby była zrozumiała dla adjusterów ubezpieczeniowych, sędziów i przysięgłych, którzy ostatecznie mogą zadecydować o wysokości odszkodowania, które otrzymasz.

FAKT 20: Zasługujesz na prawników, którzy są edukacyjni i nie traktują cię z góry.

To prawdopodobnie pierwszy i miejmy nadzieję, że ostatni raz, gdy będziesz musiał wynająć prawnika w sprawie odszkodowania. Obowiązkiem twojego prawnika jest sprawienie, abyś czuł się komfortowo z tym, co będzie się działo w trakcie postępowania w twojej sprawie. Twoi prawnicy powinni cię edukować na temat bycia współpracującym klientem i pacjentem poszkodowanym. Terminologia prawnicza i medyczna powinna być wyjaśniona i odnoszona do twojej sprawy. Nigdy nie powinieneś sądzić, że rozpoznanie przez prawnika złych faktów w twojej sprawie oznacza, że popiera on czyjąś stronę. Dobry prawnik jest wykwalifikowany i szkolony w identyfikacji zarówno dobrych, jak i złych faktów. W ten sposób może dowiedzieć się, jak radzić sobie z ewentualnymi negatywnymi faktami, zanim firma ubezpieczeniowa wykorzysta je przeciwko tobie. W miarę postępu sprawy, kancelaria prawna poprosi cię o podpisanie dokumentów oraz udział w zeznaniach i postępowaniach. Nie bój się pytać prawnika lub jego personelu o wyjaśnienie jakiegokolwiek terminu lub jego objaśnienie.

FAKT 21: Zasługujesz na prawników wysokiej technologii, którzy wykorzystują technologię do wygrania i udowodnienia twojej sprawy.

Dobre kancelarie prawne inwestują dużo pieniędzy w technologię. Wykorzystujemy technologię do komunikacji z naszymi klientami i sądami. Używamy technologii do przeprowadzania internetowych śledztw i badań prawnych. Teraz nawet możemy zdalnie przyprowadzić żywych świadków do sądu dzięki technologii. Ale co najważniejsze, inteligentni prawnicy i kancelarie prawne inwestują w technologię, aby opowiedzieć i “sprzedać” twoją historię ubezpieczycielowi, sędziemu lub ławie przysięgłych. Zasługujesz na prawników, którzy posiadają oprogramowanie, talent i zasoby, aby wizualnie opowiedzieć twoją historię. Oznacza to, że posiadają własny sprzęt i udostępniają go bez dodatkowych kosztów w przypadku konieczności rozprawy sądowej. W dzisiejszym świecie prawnicy ds. odszkodowań zdobywają zainteresowanie ławy przysięgłych, prezentując twoją historię wizualnie za pomocą zdjęć, animacji, rekonstrukcji wirtualnej rzeczywistości wypadku, a także żywych ilustracji medycznych. Jeśli doznałeś poważnych obrażeń i istnieje wystarczające pokrycie ubezpieczeniowe, inteligentni prawnicy zadbasz o to, aby twoja historia została zachowana w postaci cyfrowej i wykorzystana do pomocy ławie przysięgłych w zrozumieniu skutków twojej straty. Może to nawet obejmować nagrywanie wideo z pobytu w szpitalu lub procedur chirurgicznych. Nasza prawnicza rada to nagrywaj i zapisuj dużo materiału wideo. Istnieje angielskie powiedzenie, które mówi: “zdjęcie jest warte tysiąca słów”. My mówimy, że wideo może być warte więcej niż milion słów. Dlatego zasługujesz na prawnika i kancelarię prawną, które wykorzystują technologię.

FAKT 22: 95% wszystkich spraw kończy się korzystnie przed rozprawą, ponieważ firmy ubezpieczeniowe wiedzą, że jesteśmy gotowi i zdeterminowani, aby wygrać na rozprawie.

Rozumiemy to. Rozumiemy, że nie prosiłeś o to, aby być zamieszanym w “wypadek”, aby móc przeżyć rozprawę przed ławą przysięgłych. Ale prawda jest taka, że firmy ubezpieczeniowe nie rozdają dobrych ugód dobrowolnie. Aby uzyskać dobrą ugodę, twój prawnik ds. odszkodowań i kancelaria prawnicza muszą być “gotowi do akcji” i gotowi, skłonni i zdolni do rozprawy sądowej. Firmy ubezpieczeniowe wiedzą, które prawniki doprowadzą sprawę do sądu.

Jeśli nasza praca była odpowiednia, zazwyczaj najlepsza i ostateczna oferta przychodzi w przeddzień rozprawy. Wiemy i rozumiemy, że nasi klienci czekali cierpliwie na sprawiedliwość i oczekują uczciwej propozycji ugody. Ta oferta zazwyczaj zostaje załatwiona przez sędziego w kancelarii i przekazana przed wyborem ławy przysięgłych. Jeśli nie, to twoja sprawa przejdzie do wyboru ławy przysięgłych i rozprawy. Jeśli twoja sprawa dojdzie do tego punktu, będziesz w pełni przygotowany przez nas wcześniej w naszym “wewnętrznym” sądzie, aby zeznawać na rozprawie. Zbudowaliśmy ten sąd, aby pomóc ci przygotować się i poczuć się komfortowo podczas rzeczywistej rozprawy.

Ale bądź świadomy, że jeśli twoja sprawa trafi do rozprawy, wszystko może się zdarzyć i mogą pojawić się problemy dla obu stron. Firmy ubezpieczeniowe rozpoznają i rozumieją to, dlatego zawierają ugody. Ty również powinieneś zdawać sobie sprawę, że to samo może ci się przytrafić. Uregulowana sprawa to pewność. Nie ma odwołań, a twoja sprawa jest zakończona. Jedyną rzeczą, która następuje, jest czek wypisany na ciebie i twoją kancelarię prawniczą, miejmy nadzieję, na dużą sumę pieniędzy. Próbowanie spraw przed ławą przysięgłych nie powinno być mylone z hazardem. Jeśli lubisz hazard, sugeruję, abyś wziął część swojego odszkodowania i spróbował szczęścia w Atlantic City. Tam może mieć lepsze szanse.

Z tego powodu wszystkie uczciwe, sprawiedliwe i rozsądne oferty powinny być poważnie rozważane.

Ale teraz nie martwmy się tym…

 

Wymagane oświadczenie: Ponieważ fakty i okoliczności każdej sprawy odszkodowawczej są różne, informacje uzyskane z tej strony nie stanowią porady prawnej ani nie są przeznaczone jako taka. Powinieneś skonsultować się z jednym z naszych prawników w celu uzyskania porady dotyczącej twojej konkretnej sytuacji. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach. Skontaktowanie się z nami nie tworzy relacji adwokat-klient, dopóki prawnik i klient nie zawrą pisemnej umowy o wynagrodzeniu.


Zasługujesz na Davisa, Sapersteina & Salomon, PC Jako Twoich Obrońców i Prawników!

Jeśli dotarłeś do tego momentu i przeczytałeś ten materiał, mam nadzieję, że zdecydowałeś się przynajmniej przeprowadzić z nami wywiad, aby mieć przywilej reprezentować cię w roszczeniu o odszkodowanie za szkody osobiste. Oto moje końcowe argumenty, dlaczego powinieneś teraz nas zatrudnić. Kończę swoje wystąpienie. Jestem teraz gotowy, aby podjąć się twojej sprawy.

 • Jesteśmy ekspertami w dziedzinie prawa odszkodowawczego i zajmujemy się wszystkimi rodzajami spraw dotyczących szkód osobistych.
 • Wszystkie konsultacje są bezpłatne i poufne.
 • Odpowiadamy na twoje pytania i jesteśmy kancelarią prawniczą opartą na edukacji.
 • Pomagamy ci wyzdrowieć po obrażeniach, udzielając odpowiednich wskazówek.
 • Nie pobieramy opłat, jeśli nie wygramy.
 • Zaawansowujemy wszystkie koszty i wydatki.
 • Korzystamy z dobrych, uczciwych i cenionych ekspertów.
 • Ponad 35 lat działalności, obsługując i zadowalając ponad 30 000 klientów i ich rodziny.
 • Ponad 1 miliard dolarów w ugodach i wyrokach.
 • 15 lat nazwisk partnerów kancelarii uznanych jako SuperLawyers*.
 • Kilku partnerów uznanych za 100 najlepszych prawników w New Jersey przez National Trial Lawyers.
 • Kilku partnerów posiada ocenę AV według Martindale-Hubbell*.
 • 28 prawników, w tym 15 certyfikowanych prawników procesowych w New Jersey.
 • Mówimy ponad 12 języków i możemy zaaranżować komunikację w twoim języku.
 • Biura znajdują się w Nowym Jorku i New Jersey oraz w 9 innych dogodnych miejscach spotkań.
 • Wysoko wykwalifikowany personel pomocniczy, złożony z ponad 70 asystentów prawnych, paralegalów i administratorów.
 • Dostępne natychmiastowe spotkania przez Zoom, Teams, Skype i Facetime.
 • Wewnętrzny dział ubezpieczeń pracowniczych.
 • Lekarz medycyny w zespole, który odpowiada na pytania medyczne.
 • Nowoczesna technologia cyfrowa i zarządzanie sprawami.
 • Partnerzy, w tym byli i przyszli prezesi New Jersey Trial Association (NJAJ).
 • Dziesiątki ugód i wyroków zgłoszonych przez media.
 • Przełomowe sprawy, które doprowadziły do krajowych ugód w sprawach tytoniowych i leków dietetycznych.
 • Wszyscy partnerzy nazwiskowi są aktywnymi prawnikami procesowymi.
 • Partnerzy aktywnie przyczyniają się do uchwalania ustaw, które zapobiegają śmierciom spowodowanym przez jazdę po pijanemu.
 • Partnerzy zostali zaproszeni jako główni prelegenci na międzynarodowych konferencjach nt. urazów mózgu.
 • Wyróżnieni partnerzy za swój wkład charytatywny.
 • Wszyscy prawnicy biorą udział w szkoleniach z różnorodności i aktywnie zwalczają dyskryminację.
 • Sędziowie i przeciwnicy szanują naszych prawników.
 • Wzywamy naszych ustawodawców do uchwalenia praw, które zapewnią bezpieczeństwo i ochronę dla konsumentów w New Jersey.
 • Jesteśmy tu dla ciebie! Stawiamy interesy naszych klientów ponad nasze.

*Do wyboru procesu, patrz poniżej:
Szczegóły Procesu Selekcji (superlawyers.com)
AV Peer Review Ratings & Client Review Awards | Martindale-Hubbell®
A Purely Peer Review™ Methodology | Best Lawyers
FAQ | The National Trial Lawyers


Rodzaje Spraw Obsługiwanych Przez Davis, Saperstein & Salomon, PC

Kolizje:

 • Samochodowe
 • Motocyklow
 • Rower
 • Autobus
 • Pociąg
 • Skuter
 • Hulajnoga
 • Rower Elektryczny
 • Carpooling, Uber, Taksówka & Lyft
 • Nieszczęścia Pieszych
 • Urazy Spowodowane Produktami
 • Przypadki Pożarów i Eksplozji
 • Przypadki Oparzeń Chemicznych i Poparzeń Ogniem

Poślizgnięcia, Potknięcia i Upadki:

 • Parking Samochodowy
 • Schody Wodospad
 • Pęknięte Chodniki
 • Upadki z Powodu Lodu i Śniegu
 • Urazy w Sklepach i Centrach Handlowych

Inne:

 • Rozszczenia o Odszkodowanie Dla Pracowników na Miejscu Pracy
 • Ugryzienia i Ataki Psów/Zwierząt
 • Przemoc Policyjna i Sprawy Praw Obywatelskich
 • Przypadki Zaniedbań Medycznych
 • Zaniedbanie Domu Opieki
 • Urazy Mózgu
 • Urazy Spowodowane Przez Pijanych Kierowców
 • Fałszywe Pozbawienie Wolności
 • Napady Wywołane Zaniedbaną Ochroną
 • Wypadki na Wodzie
 • Przypadki Porażeń Prądem i Uduszeń
 • Ekspozycja na Toksyczny Pleśń
 • Zatrucie Pokarmowe
 • Naruszenia Patentu
 • Kolizje i Wypadki na Łodziach
 • Zniesławienie
 • Naruszenie i Inwazja na Prywatność
 • Sprawy Karno-Administracyjne i Sądowe